Sukcesy w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików


W dniach 19-21 czerwca w Pstrągowej k/Rzeszowa odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików, czyli najważniejsza impreza w roku dla dzieci w wieku 8-10 lat. W imprezie wzięło udział niespełna 50 młodych zawodniczek i zawodników z Małopolski i Podkarpacia, w tym silna, pięcioosobowa grupa graczy Krakowskiego Klubu Szachistów.

W turnieju dziewcząt na starcie stanęło 16 dziewczynek, a w tym gronie najmłodszą była Emilia Peszkowska. Emilia grała na miarę swoich aktualnych możliwości i dzielnie stawiała opór wyżej notowanym rywalkom. Pozwoliło to na uzyskanie drugiej lokaty w klasyfikacji dziewcząt do lat 8, a doświadczenie zdobyte w Pstrągowej nie pójdzie na marne!

W grupie chłopców na starcie stanęło 31 zawodników, wśród których nie brakowało przedstawicieli krajowej czołówki. Tym bardziej cieszy postawa naszych młodzików. Rewelacyjny turniej zagrał Szymek Józefczyk, który w pełni wykorzystał swoją dobrą formę i zajął znakomite 4 miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w klasyfikacji C10. Szymek był również o krok od zdobycia normy na II kategorię, ale tutaj akurat nie ma co się spieszyć. Z taką dyspozycją jest ona tylko kwestią czasu.

Dobry, choć nierówny występ, zaliczył Karol Armuła. Obok bardzo dobrych partii zdarzały mu się pojedynki, w których chyba brakło wyłącznie wiary w zwycięstwo. Tym nie mniej 7 lokata i naprawdę poprawna gra powinny cieszyć wszystkich miłośników talentu Karola.

Turniej życia rozegrał Szymon Wiszniewski, który chyba po raz pierwszy w turnieju klasycznym pokazał pełnię swoich możliwości. Była dobra gra w debiucie, wiara w siłę swojej fantazji w ataku, a także koncentracja przez całą partię. Takie czynniki mogły mieć tylko jedno następstwo – naprawdę świetny wynik. Szymon znalazł się na znakomitym trzecim miejscu w klasyfikacji C08 i 11 w klasyfikacji generalnej.

Z podniesioną głową z Pstrągowej wracał również Tymek Szwajkowski. Także i on dzielnie stawiał czoło nierzadko dużo wyżej notowanym rywalom, grał z dużym uporem i konsekwencją. Niestety na finiszu miał nieco mniej szczęścia. Tym nie mnie 16 lokatę należy uznać za dobry wynik, a wisienką na występie Tymka należy uznać „mocny” remis z rutynowanym Oliwierem Klimczakiem (MKS MOS Wieliczka).

Podsumowując wyjazd nie sposób nie być optymistą. Nasi gracze pokazali naprawdę dobre szachy, grali z dużym zaangażowaniem i osiągnęli cenne wyniki. Dla klubu dodatkową korzyścią są trzy punkty ministerialne, które udało nam się z Pstrągowej wywieźć, a także świadomość, że rośnie nam pokolenie szachistów, po którym można spodziewać się sukcesów na arenie ogólnopolskiej.

Wyniki turnieju:

MMM – grupa dziewcząt

MMM – grupa chłopców

Zdjęcia z imprezy:


X