W dniach 22-24 października w Niepołomicach odbyły się Mistrzostwa Małopolski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Tradycyjnie zaplanowano rozgrywki drużynowe (pt) i indywidualne (sb/nd).

W zmaganiach drużynowych, z uwagi na skrajnie niewygodny termin i sytuacje losowe (kwarantanna), wystartowaliśmy tylko w turnieju U18. Wystawiliśmy dwie drużyny, które walczyły na wysokich stołach i dzielnie rywalizowały o miejsca na podium. Ostatecznie sztuka udała się zespołowi KKSz I w składzie: Emilia Dyląg 5.5/7, Bartosz Warchoł 5.0/7, Konrad Ciborowski 5.5/7 i Emilia Szopa 5.0/7, który zdobył drugie miejsce. Niestety słabszy finisz na nieoddające poziomu gry siódme miejsce zepchnął zespół KKSz II (w składzie: Mikołaj Krupiński 3.5/7, Szymon Wydmański 3.5/7, Emilia Pawlak 4.0/7 i Klaudia Bar 5.0/7).

Wyniki końcowe:

Mc Nazwa drużyny Rank PKT Pkt. vs+ S.B. Sz.1
1 MAT Myślenice 2075 12.0 21.0 9;5;1;10;6; 77.25 7.0
2 KKSz Kraków I 2050 11.0 21.0 10;6;8;4;5; 81.38 5.5
3 MKS MOS Wieliczka I 2075 11.0 20.0 8;6;5;3;10; 78.50 5.0
4 UKS SP 8 Chrzanów 1775 9.0 16.0 7;11;14;4; 45.75 4.5
5 UKS Goniec Staniątki 1875 8.0 15.5 13;11;12;7; 50.88 4.0
6 MKS MOS Wieliczka III 1825 7.0 17.0 14;9;11; 40.06 3.0
7 KKSz Kraków II 1925 7.0 16.0 11;9;13; 45.25 3.5
8 Ognisko TKKF w Dobczycach I 1625 7.0 16.0 13;14; 34.38 3.0
9 MKS MOS Wieliczka II 1900 7.0 13.0 12;4;14; 41.75 1.5
10 Centrum Kraków 1675 7.0 12.0 13;7;9; 38.25 4.0
11 Ognisko TKKF w Dobczycach II 1700 5.0 10.5 14;13; 20.13 3.0
12 UKS Bakcyl Bielany 1650 4.0 9.0 14; 16.94 3.0
13 KSz Dwie Wieże Kraków 1525 3.0 8.0 14; 11.13 1.0
14 Szachownica Kłaj 1375 0.0 1.0   3.25 1.0

W sobotę całkiem liczna reprezentacja uczestniczyła w turnieju szachów szybkich. Nasza młodzież wywalczyła trzy medale. I dużo to i mało – zależy od apetytu. Nie da się jednak ukryć, że na każdy medal w takich zawodach trzeba ciężko zapracować. Taka sztuka udała się Patrycji Pająk (złoto w kat. D10), Franciszkowi Kania (srebro w gr. C12) i Marcinowi Szczepanikowi (srebro w gr. C08).

Analizując wyniki zdecydowanie należy pochwalić Patrycję, która siała postrach wśród bardziej doświadczonych chłopców (była druga w klasyfikacji generalnej), a także Szymona Kota, który w Niepołomicach zagrał turniej życia. Oczywiście doceniamy wyniki pozostałych graczy, zauważamy kilka cennych wyników Szymona Piątka, zbierających doświadczenie w imprezach mistrzowskich (m.in. Julia, Natalia i Julian), ogólnie to był nasz dobry dzień…

Wyniki U08:

Mce Kat Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. CBch Bch.
1 II Chmielek, Milan R 1149 1800 Szachownica Kłaj 6.0 29.00 32.50
2 II Szczepanik, Marcin R 1028 1800 KKSz Kraków 5.5 30.00 34.00
3 III Pałka, Kacper R 1142 1600 UKS GONIEC Staniątki 5.5 26.50 29.50
4 III Mazgaj, Bartosz 0 1600 Gens Una Sumus Kraków 5.0 27.00 28.00
5 II Wolak, Jan R 1186 1800 KKSz Kraków 4.5 28.50 31.50
6 III Karaś, Jan 0 1600 UKS Bakcyl Bielany 4.5 26.50 28.50
7 III Jeziorek, Emilia 0 1400 UKS GONIEC Staniątki 4.5 26.00 28.00
8 II Babicz, Hanna 0 1600 UKS GONIEC Staniątki 4.5 24.00 26.00
9 IV Grandys, Antoni 0 1400 Szachownica Kłaj 4.5 23.00 25.00
10 III Jamka, Wojciech R 1067 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 4.5 22.50 23.50
11 II Ślusarczyk, Agnieszka 0 1600 MKS MOS Wieliczka 4.0 27.50 31.00
12 III Halibożek, Zofia 0 1400 GKSz Kornuty Gorlice 4.0 24.50 27.50
13 IV Sosna, Ziemowit 0 1400 UKS Bakcyl Bielany 4.0 24.50 26.50
14 IV Kopia, Julian 0 1400 KKSz Kraków 4.0 23.50 24.50
15 V Dashkevich, Aleksandr 0 1200 KKSz Kraków 4.0 21.00 23.00
16 V Baliś, Aleksander 0 1200 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 19.50 20.50
17 II Nguyen, Doan Bao Anh Angelina 0 1600 KSz Skoczek Czerwionka-Leszczyny 3.5 26.50 29.00
18 III Stasik, Zoja 0 1400 UKS Bakcyl Bielany 3.5 26.00 27.00
19 IV Szumiec, Jan 0 1400 Gens Una Sumus Kraków 3.0 23.50 24.50
20 III Kołodziej, Maja 0 1400 Ognisko TKKF w Dobczycach 3.0 22.00 23.00
21 IV Mąsior, Adrian 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 3.0 20.50 22.50
22 IV Kacprzyk, Wojciech 0 1400 UKS Hetman Koronny Trzebinia 3.0 20.50 21.50
23   Jurkowski, Błażej 0 1000   3.0 19.50 21.50
24   Kolorz, Julia 0 1000 UKS BASZTA Wodzisław Śląski 3.0 16.00 17.00
25   Gieras, Krzysztof 0 1000 UKS GONIEC Staniątki 2.5 18.00 19.00
26   Solarz, Rafał 0 1000 UKS GONIEC Staniątki 2.5 14.00 15.00
27   Baran, Jan 0 1000 MKS MOS Wieliczka 2.0 22.00 23.00
28 V Glińska, Jagoda 0 1100 UKS GONIEC Staniątki 2.0 21.50 22.50
29   Uryga, Krystian 0 1000   2.0 18.00 19.00
30   Kwiecień, Filip 0 1000 MKS MOS Wieliczka 1.0 19.50 20.50
31   Ryńska, Hanna 0 1000 KGL Szarotka Wadowice Górne 1.0 18.50 20.50
32   Stańczak, Adam 0 1000 UKS GONIEC Staniątki 1.0 18.00 19.00

Wyniki U10:

M-ce Tytuł Nazwisko Imię R. FIDE Ranking Klub Pkt. CBch Bch.
1 II Schiller, Marcin R 1180 1800 GKSz Kornuty Gorlice 6.0 26.50 30.00
2 II Pająk, Patrycja R 1051 1600 KKSz Kraków 5.5 24.50 27.50
3 II Kaszuba, Michał R 1304 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.0 29.00 31.50
4 II Przybyś, Bruno R 1309 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.0 26.50 28.50
5 II Kisiel, Wiktor R 1244 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 5.0 26.00 29.00
6 III Moroz, Volodymyr R 1360 1600 MKS Centrum 4.5 27.50 31.00
7 III Musiał, Bartosz R 1056 1600 MCKiS Jaworzno 4.5 25.00 27.00
8 IV Kot, Szymon 0 1400 KKSz Kraków 4.5 23.50 26.50
9 III Karaś, Stanisław 0 1600 UKS Bakcyl Bielany 4.0 25.00 27.50
10 III Stasik, Marceli R 1055 1600 UKS Bakcyl Bielany 4.0 25.00 25.50
11 III Wasiluk, Błażej R 1209 1600 UKS Bakcyl Bielany 4.0 24.00 26.00
12 II Łapczyńska, Magdalena R 1066 1600 MKS MOS Wieliczka 4.0 22.50 24.50
13 II Gładysek, Milena 0 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 22.00 22.50
14 II Wasiluk, Dominik R 1127 1800 UKS Bakcyl Bielany 3.5 28.50 30.50
15 III Woźniak, Tymon 0 1600 Szachownica Kłaj 3.5 27.50 30.00
16 III Łapczyńska, Joanna 0 1400 MKS MOS Wieliczka 3.5 16.50 18.00
17 III Walasik, Tobiasz R 1060 1600 Szachownica Kłaj 3.0 25.00 26.50
18 III Drzniewicz, Tymoteusz R 1079 1600 UKS Bakcyl Bielany 3.0 22.50 24.50
19 II Kołodziej, Lena R 1085 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 3.0 20.50 21.00
20 III Nowakowski, Adam R 1066 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 3.0 20.00 21.50
21   Ryński, Franciszek 0 1000 KGL Szarotka Wadowice Górne 3.0 19.50 20.00
22 II Zabrzańska, Róża 0 1600 UKS Hetman Koronny Trzebinia 3.0 18.50 19.00
23 II Różeńska, Justyna 0 1600 UKS GONIEC Staniątki 2.5 21.00 22.50
24 II Sosna, Natalia 0 1600 UKS Bakcyl Bielany 2.0 18.50 20.50
25 III Góra, Antoni 0 1600 UKS Magnus Rzezawa 2.0 18.50 20.00
26 V Mączyński, Jan 0 1200   2.0 18.00 18.50
27 IV Patla, Olga 0 1250   1.5 16.00 16.50
28   Futyma, Mateusz 0 1000 UKS GONIEC Staniątki 0.5 18.50 20.00
29 IV Laskowicz, Jerzy 0 1400 Szachownica Kłaj 0.0 16.50 17.50

Wyniki gr. C12

Mce Kat Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. CBch Bch.
1 I Micuła, Jakub R 1394 2000 UKS GONIEC Staniątki 6.5 26.50 29.50
2 II+ Kania, Franciszek R 1284 1900 KKSz Kraków 5.0 27.00 30.50
3 II Khimichenko, Dmytro R 1405 1800 Gens Una Sumus Kraków 5.0 27.00 30.00
4 II Nowakowski, Maksymilian R 1269 1800 Ognisko TKKF w Dobczycach 5.0 25.00 28.00
5 II Opiła, Paweł R 1242 1800 UKS LISEK Lisia Góra 4.5 28.00 31.00
6 III Jaroń, Dawid R 1255 1600 UKS GONIEC Staniątki 4.5 19.00 21.50
7 II+ Kozak, Karol R 1351 1900 UKS GONIEC Staniątki 4.0 25.00 26.50
8 II Zabrzański, Marcin R 1152 1800 UKS Hetman Koronny Trzebinia 4.0 25.00 26.00
9 II Satoła, Tomasz R 1066 1800 Ognisko TKKF w Dobczycach 4.0 23.50 26.00
10 III Cumber, Bartosz R 1170 1600 UKS Bakcyl Bielany 4.0 23.00 24.00
11 II Baliś, Sebastian R 1191 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 20.50 21.50
12 III Gładysek, Michał R 1066 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 19.00 20.00
13 II Piątek, Szymon R 1098 1800 KKSz Kraków 3.5 25.00 28.00
14 II Łapczyński, Jacek R 1206 1800 MKS MOS Wieliczka 3.5 23.00 25.50
15 II Glaz, Michał R 1227 1800 UKS GONIEC Staniątki 3.5 22.50 24.00
16 II Zychowicz, Bartosz R 1058 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 3.5 22.00 24.00
17 III Kawecki, Kamil R 1104 1600 UKS GONIEC Staniątki 3.0 23.50 24.50
18 II Szymański, Jakub R 1325 1800 KS Skoczek Skarżysko-Kamienna 3.0 22.00 24.00
19 II Cichoń, Aleksander R 1106 1800 UKS Hetman Koronny Trzebinia 3.0 22.00 23.00
20 III Wójcik, Michał 0 1600 KKSz Kraków 3.0 21.00 23.50
21 IV Kochan, Musa 0 1400 UKS GONIEC Staniątki 3.0 19.00 20.00
22 II Jamka, Jakub R 1023 1800 Ognisko TKKF w Dobczycach 2.5 22.00 23.50
23 III Klima, Franciszek 0 1600 UKS GONIEC Staniątki 2.0 18.00 19.00
24 IV Zaor, Andrzej 0 1400 KSz Gambit Przeworsk 1.5 19.00 20.00
25 IV Walosek, Szymon 0 1400 UKS Magnus Rzezawa 1.5 18.50 19.50
26 IV Norek, Szymon 0 1400   0.0 16.50 17.50

Wyniki D12

Mce Kat Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. CBch Bch.
1 I Rusiecki, Katarzyna R 1078 1800 UKS Bakcyl Bielany 6.5 24.00 26.50
2 II+ Chmielek, Kamelia R 1145 1700 Szachownica Kłaj 6.0 23.00 24.50
3 II+ Nowak, Emilia R 1107 1700 UKS GONIEC Staniątki 5.0 25.00 26.50
4 IV Radzięta, Nadia 0 1250 UKS Magnus Rzezawa 4.0 19.50 21.00
5 II+ Kretowicz, Daria R 1097 1700 GKSz Kornuty Gorlice 3.5 27.50 29.00
6 II Socha, Maja R 1263 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 3.5 27.00 28.50
7 II Brańka, Julia 1286 1600 KKSz Kraków 3.5 23.00 24.50
8 V Longa, Wiktoria 0 1100 UKS Magnus Rzezawa 3.0 26.50 29.00
9 IV Waśniowska, Lena 0 1250 UKS Magnus Rzezawa 3.0 18.50 20.00
10 V Cholewa, Julia 0 1100 UKS Magnus Rzezawa 2.0 19.50 21.00
11 V Mąsior, Arleta 0 1100 UKS przy SP 8 Chrzanów 1.0 18.50 20.00

W nieco skromniejszej osobowo reprezentacji, niedzielę spędziliśmy na turnieju błyskawicznym. Jak się okazało, poszło nam nawet lepiej – nasi zawodnicy zdobyli aż cztery medale. Złoto zawędrowało do Franciszka Kania (C12) i Jana Wolaka (C08), a brązowe medale zdobyli Patrycja Pająk (D10) i Marcin Szczepanik (C08).

Wyniki U08:

Mce Tyt Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. CBch Bch.
1 II Wolak, Jan B 1231 1800 KKSz Kraków 8.5 42.50 46.00
2 II Chmielek, Milan B 1126 1800 Szachownica Kłaj 7.5 43.00 46.00
3 II Szczepanik, Marcin B 1055 1800 KKSz Kraków 6.0 44.00 44.50
4 III Mazgaj, Bartosz 0 1600 Gens Una Sumus Kraków 6.0 43.50 44.00
5 III Jamka, Wojciech 0 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 6.0 43.00 45.50
6 III Pałka, Kacper B 1098 1600 UKS GONIEC Staniątki 5.0 42.00 44.50
7 IV Grandys, Antoni 0 1400 Szachownica Kłaj 5.0 40.00 42.50
8 IV Kopia, Julian 0 1400 KKSz Kraków 5.0 37.00 37.50
9 V Dashkevich, Aleksandr 0 1200 KKSz Kraków 4.5 35.00 35.50
10 IV Sosna, Ziemowit 0 1400 UKS Bakcyl Bielany 4.0 45.00 47.50
11 IV Kacprzyk, Wojciech 0 1400 UKS Hetman Koronny Trzebinia 4.0 40.50 41.00
12 IV Mąsior, Adrian 0 1400 UKS przy SP 8 Chrzanów 3.5 34.50 35.00
13 V Baliś, Aleksander 0 1200 UKS przy SP 8 Chrzanów 3.0 33.00 33.50
14   Ciasnocha, Gabriel 0 1000   3.0 31.50 32.00
15 V Matusik, Paweł 0 1200 UKS GONIEC Staniątki 1.0 32.50 35.00

Wyniki D10

Mce Tyt Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. vs+ S.B.  
1 I Polakiewicz, Blanka B 1135 1800 UKS Hetman Koronny Trzebinia 8.5 5;10;7;8;9;1;2;4; 33.75  
2 II Sosna, Natalia B 1150 1600 UKS Bakcyl Bielany 7.5 4;10;8;9;1;2;3; 27.50  
3 II Pająk, Patrycja B 1067 1600 KKSz Kraków 6.0 1;2;3;8;4;9; 20.00  
4 II Różeńska, Justyna 0 1600 UKS GONIEC Staniątki 5.5 8;9;1;4;5; 17.75  
5 II Łapczyńska, Magdalena B 1034 1600 MKS MOS Wieliczka 4.5 2;4;8;1; 11.50  
6 II Zabrzańska, Róża 0 1600 UKS Hetman Koronny Trzebinia 4.0 4;5;1;2; 9.00  
7 II Gładysek, Milena 0 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 1;3;4;5; 10.50  
8 III Łapczyńska, Joanna B 1037 1400 MKS MOS Wieliczka 3.0 4;10; 13.00  
9 III Brańka, Natalia 0 1400 KKSz Kraków 1.0 1; 1.00  
10 IV Patla, Olga 0 1250   1.0 5; 3.00  

Grupa C12

Mce Tyt Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. CBch Bch.
1 II+ Kania, Franciszek B 1318 1900 KKSz Kraków 7.5 46.00 49.50
2 II+ Kozak, Karol B 1229 1900 UKS GONIEC Staniątki 7.5 43.50 46.00
3 II Khimichenko, Dmytro B 1372 1800 Gens Una Sumus Kraków 7.0 44.50 48.00
4 II Kwapisz, Piotr B 1207 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 6.0 45.50 48.00
5 I Micuła, Jakub B 1361 2000 UKS GONIEC Staniątki 6.0 45.00 48.50
6 II Baliś, Sebastian B 1260 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 6.0 37.50 41.00
7 II Piątek, Szymon B 1111 1800 KKSz Kraków 5.5 39.00 40.50
8 II Satoła, Tomasz B 1015 1800 Ognisko TKKF w Dobczycach 5.5 38.50 42.00
9 II Nowakowski, Maksymilian B 1339 1800 Ognisko TKKF w Dobczycach 5.0 47.50 51.00
10 I Drozd, Gabriela B 1195 1800 UKS GONIEC Staniątki 5.0 45.50 48.50
11 II Zabrzański, Marcin B 1091 1800 UKS Hetman Koronny Trzebinia 5.0 42.50 45.50
12 II Opiła, Paweł 1271 1800 UKS LISEK Lisia Góra 5.0 42.00 45.50
13 III Niewola, Kacper 0 1600 UKS Omega 5.0 36.00 39.50
14 II Walerjan, Ada B 1086 1600 Gens Una Sumus Kraków 5.0 33.00 33.50
15 III Jaroń, Dawid B 1038 1600 UKS GONIEC Staniątki 5.0 32.50 33.00
16 II Łapczyński, Jacek B 1176 1800 MKS MOS Wieliczka 4.5 47.00 49.50
17 II Glaz, Michał B 1212 1800 UKS GONIEC Staniątki 4.5 39.50 42.00
18 III Gładysek, Michał B 1174 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 38.50 39.00
19 II Jamka, Jakub B 1104 1800 Ognisko TKKF w Dobczycach 4.0 37.50 41.00
20 II Zychowicz, Bartosz B 1091 1800 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 35.00 36.50
21 II+ Kretowicz, Daria B 1076 1700 GKSz Kornuty Gorlice 4.0 33.50 35.00
22 III Kawecki, Kamil B 1120 1600 UKS GONIEC Staniątki 4.0 32.50 34.00
23 II Socha, Maja B 1092 1600 UKS przy SP 8 Chrzanów 4.0 29.00 29.50
24 II+ Nowak, Emilia B 1114 1700 UKS GONIEC Staniątki 3.5 43.50 44.00
25 III Ciasnocha, Michał 0 1600 UKS Omega 3.5 33.00 35.50
26   Fijołek, Maciej 0 1000   3.0 35.50 36.00
27 II Brańka, Julia B 1082 1600 KKSz Kraków 3.0 31.00 31.50
28 IV Zaor, Andrzej 0 1400 KSz Gambit Przeworsk 2.0 32.00 32.50
29 V Mąsior, Arleta 0 1100 UKS przy SP 8 Chrzanów 1.0 28.50 30.00

Previous post Julek medalistą Mistrzostw Małopolski do lat 7
Next post Szachowy wyścig o kategorie