W dniach 8-11 czerwca rozegrano Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski. W imprezie wzięło udział ok. 350 graczy z kilku krajów, a wśród nich całkiem spora liczba graczy naszego klubu. Poszło nam całkiem nieźle (o tym poniżej), ale przede wszystkim była okazja poćwiczyć sobie w wymagającym gronie.

Grupy dziecięce były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Grano 7 rund tempem 30’+30”, a rywalizowali naprawdę mocni zawodnicy nie tylko z Małopolski, ale również z innych regionów, a nawet krajów. W tym gronie nasza młodzież radziła sobie znakomicie. Wspaniały turniej zagrali przede wszystkim Andrii Tkachenko, Julian Kopia i Vasylysa Palaguta, którzy wrócili do domu ze srebrnymi medalami. Do tego zdobyliśmy sporo miejsc w czołowej dziesiątce, a to wszystko przełożyło się na spory sukces drużynowy – z wielką przewagą nad rywalami wygraliśmy klasyfikację klubową.

Z sukcesami graliśmy także w turniejach seniorskich. Przede wszystkim fantastycznie zagrała Emilia Dyląg, która wygrała klasyfikację kobiet w gr. A. Obok Emilii świetnie grali inni. Wysoko byli Bratajit Mukherjee oraz Tymon Marzec, a solidny trening przed ligami zagrali: Julia Brańka, Emilia Szopa i Maciej Wolak. Na słowa pochwały zasłużył też Kuba Gołębiowski, który po raz kolejny wykazał się sporym talentem.

Brawo!

Nasze działania wspierają: