XVIII Turniej o puchar Grunwaldu (Dadaj, 16-21 września)

W dniach 16-21 września w Dadaju odbywał się tradycyjny XXVIII Puchar Grunwaldu, czyli jedna z najbardziej prestiżowych imprez dla słabowidzących w naszym kraju. W zawodach wziął udział nasz klubowicz – FM Rafał Gunajew. Start był udany, gdyż w silnym towarzystwie (grała cała kadra naszego kraju), z wynikiem 7 pkt (z 9) nasz zawodnik finiszował na drugim miejscu. Dodajmy jeszcze, że turniej wygrał IM Piotr Dukaczewski, a trzecie miejsce zanotował FM Jacek Stachańczyk.

Wyniki końcowe turnieju:

XVIII Turniej o puchar Grunwaldu

Turniej o puchar prezesa Krakowskiego Klubu Szachistów (Kraków, 20-22 września)

W dniach 20-22 września, w naszym klubowym lokalu przy ul. Prądnickiej 43, rozegrano weekendowy Turniej szachowy o puchar prezesa KKSz. W imprezie wzięło udział 27 zawodników, wśród których nie brakowało także i naszych klubowiczów.

Rywalizacja o czołowe lokaty była zacięta – i co ciekawe – rozgrywana w pewnym sensie korespondencyjnie. Otóż turniej z 4.5 pkt na koncie zakończyli Marcin Chmiel (MLKSz Myślenice) i Jerzy Kyć (TS Wisła Kraków), którzy jednak nie spotkali się w bezpośrednim pojedynku. Ostatecznie minimalnie lepszą punktację pomocniczą miał Marcin i właśnie jemu przypadł okazały puchar i premia finansowa w wysokości 200 zł. Jurek był drugi, a o trzecim miejscu znów decydowała punktacja pomocnicza. Najlepszego bucholtza miał dobrze znany z turniejów środowych, a od dzisiaj również zawodnik naszego klubu – Krzysztof Sanetra.

W kategorii U14 zwyciężył Roman Madej (MKS KSOS Kraków), który wyprzedził dwójkę zawodników KKSz: Sebastiana Gołdę i Piotra Jaśkowca – gratulacje.

Oceniając imprezę organizacyjnie, nie sposób nie wyrazić zadowolenia z wysokiej frekwencji i miłej, rodzinnej atmosfery, jaka trwała przez cały turniej. Wydaje się, że pomysł reaktywacji turniejów pięciorundowych trafił na podatną glebę i nasze cokwartalne turnieje będą się cieszyły niesłabnącą popularnością.

Soboty z Krakowskim Klubem Szachistów (Kraków, 28 września)

Dzisiaj wystartował drugi sezon cyklu „Soboty z KKSz”. Na starcie stanęło 10 zawodników, wśród których najlepiej spisał się Karol Byrski, który zdobył 4.5 pkt.

Serdecznie zapraszamy do udziału w następnych turniejach. Możliwość spotykania się z kolegami z innych szkół i rywalizacja przy szachowym stoliku pozwala na oswojenie się z tego typu imprezami i daje możliwość wykorzystania nabywanych w trakcie szkolenia umiejętności szachowych w sympatycznej atmosferze. Dla wielu naszych szachistów właśnie „Soboty z KKSz” były pierwszym krokiem w głąb krainy szachów…

Wyniki końcowe:

Soboty z KKSz – turniej 1