Któż by pomyślał, że wczorajszy turniej 11x11x11 był już dwudziestym. Chciało by się napisać z kolei, ale niestety pandemia spowodowała, że ciągłość uciekła. Idea dość specyficznego, bo turnieju bogatgo w odniesienia do liczby 11, pochodzi od niezmordowanego i jak zwykle kreatywnego p. Jurka Krupińskiego, który przed laty – jeszcze w lokalu TKKF Wieczysta na ul. Pilotów – zapoczątkował szachowe spotkania mające uczcić kolejne rocznice odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pierwsze spotkania były kameralne, ale popularność imprezy rosła. W 2015 roku dodaliśmy grupę do lat 11, z roku na rok zbliżając się do magicznej granicy 200 uczestników. W tym roku brakło już tylko kilku – na listach startowych możemy doliczyć się rekordowych 193 graczy (150 w gr. FIDE i 43 w gr. U11), w tym czterech z tytułami międzynarodowymi (to też chyba rekord). Jak każe tradycja, pierwsza runda rozpoczęła się dokładnie o 11:11, a miłośnicy królewskiej gry grali na dystansie 11 rund tempem 11′ na zawodnika.

W grupie FIDE faworytów było kilku, a przebieg zawodów był emocjonujący. Walka o coś toczyła się na każdej szachownicy, a zwycięzca wylosowanej przed rundą partii poza zwyczajowym punktem otrzymywał klubowy kubek (to akurat nowość). O zwycięstwo walczyli FM Miłosz Szpar i Jerzy Kyć. Ostatecznie zwyciężył ten pierwszy, a o kolejności na podium rozstrzygnął weteran spotkań listopadowych, Grzegorz Słabek, który remisując z Jurkiem zasłużenie wdrapał się na najniższy stopień podium! Warto dodać, że specjalna nagroda za zajęcie 11 miejsca (tradycja, a jakże) przypadła IM Damianowi Lewtakowi, a ten fakt zaskoczył wszystkich uczestników SzachoLotka. To spowodowało, że ostatecznie nagroda za prawidłowe wytypowanie 1 i 11 miejsca była losowana spośród 50(!) osób, które prawidłowo wytypowały zwycięzcę imprezy.

W gr U11 zawody odbywały się pod dyktando Jana Wolaka, który zgromadził 10.5 pkt i z dużą przewagą ukończył zawody na 1 miejscu. Na podium znaleźli się jeszcze Maciej Jamrozik (MAT Myślenice) i Szymon Kot (KKSz Kraków), którzy zdobyli odpowiednio 9.0 i 8.0 pkt. Nagrodę za 11 miejsce odebrał Miłosz Łakomy (Szachownica Kłaj), a my mieliśmy okazję cieszyć się z naprawdę dobrej postawy naszych najświeższych wychowanków – daliście radę!

Kończąc relację nie sposób nie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu imprezy. Po raz kolejny świetnie się nam grało w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2, impreza przebiegła sprawnie dzięki sędzinom i sędziom (Ania, Jola, Paweł i Jacek), a najniższe pokłony należą się wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu imprezy (przede wszystkim rodziny Szopów i Barów, ale też Mariusz oraz pokaźna grupa zawodników i rodziców, która zechciała nam pomóc po turnieju – jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni).

Zatem, widzimy się za rok!

Wyniki końcowe FIDE:

Mce Tyt. Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. CBch Bch. Chg
1 FM Szpar, Miłosz R 2264 2300 LKSz GCKiP Czarna 9.5 75.50 81.00

0.82

2 m Kyć, Jerzy R 2311 2400 TSz Skoczek Sędziszów Małopolski 9.0 77.50 83.50

-0.03

3 k Słabek, Grzegorz R 2043 2200   8.5 77.00 82.00

0.96

4 I++ Skomiał, Mateusz R 2038 2100 Gens Una Sumus Kraków 8.5 76.50 82.00

0.50

5 k Golenia, Wojciech R 1946 2200 MKS MOS Wieliczka 8.5 71.50 77.00

0.36

6 I++ Golenia, Jan R 2107 2100 MKS MOS Wieliczka 8.0 74.00 79.00

-0.20

7 k Musiał, Tomasz R 1886 2200 OLIMPIJCZYK Chrzanów 8.0 71.50 77.50

1.59

8 I++ Dziewoński, Dariusz R 1693 2100 MAT Myślenice 8.0 71.00 73.50

1.92

9 I Maj, Samuel R 1521 2000 MAT Myślenice 8.0 69.50 73.50

3.89

10 IV Niziński, Dariusz 0 1400 Wolbrom 8.0 68.00 74.00

(1724)

11 IM Lewtak, Damian R 2221 2450 MKSz GRYF Dębica 7.5 78.50 84.00

-0.99

12 FM Marczuk, Dominik R 2112 2300 KKSz Kraków 7.5 75.00 78.00

-0.79

13 k Kumor, Łukasz R 2028 2200 KS Korona Kraków 7.5 74.50 78.50

-1.27

14 I++ Krawczyk, Wojciech R 1737 2100 MKS MOS Wieliczka 7.5 72.50 78.00

2.37

15 I Gawroński, Łukasz R 1858 2000 KS Cracovia 1906 Kraków 7.5 69.00 74.00

-0.68

16 CM Warchoł, Kamil R 1706 2200 UKS Pionier Jastrzębie Zdrój 7.5 69.00 73.50

1.51

17 I Namyślak, Piotr R 1589 2000 UKS SP1 Jedynka Tychy 7.5 66.50 71.50

2.49

18 k Budkiewicz, Magdalena R 1634 2000 UKS GONIEC Staniątki 7.5 64.50 67.00

2.51

19 I++ Szopa, Emilia R 1308 1900 KKSz Kraków 7.5 63.50 65.00

4.54

20 I Witbrodt, Jakub R 1649 2000 TKKF Rzemyk Gdynia 7.5 61.00 65.00

0.39

21 I+ Skrzyczek, Tomasz R 1906 2100 KS DORS Ruda Śląska 7.0 70.50 75.00

-0.63

22 I++ Wnęk, Filip R 1687 2100 UKS GONIEC Staniątki 7.0 69.50 74.00

-0.42

23 I Smusz, Kamil R 1741 2000 MKSz GRYF Dębica 7.0 65.50 70.50

-1.05

24 I Piwowarczyk, Arkadiusz R 1598 2000 MAT Myślenice 7.0 65.50 69.50

-0.85

25 I++ Mirski, Michał R 1875 2100 UKS GONIEC Staniątki 7.0 65.00 70.00

-2.78

26 I Skrzyczek, Bartłomiej R 1751 2000   7.0 65.00 69.00

-1.79

27 I Polek, Marek 1696 2000 KKSz Kraków 7.0 62.50 67.00

-0.79

28 I++ Piwowarczyk, Bartłomiej R 1665 2100 MAT Myślenice 7.0 62.50 67.00

0.13

29 II+ Kozłowski, Franciszek R 1552 1900 MKS MOS Wieliczka 7.0 62.00 66.00

1.12

30 II+ Gajewski, Patryk R 1745 1900   7.0 61.50 65.50

-2.50

31 III Mirski, Roman (j) 1403 1600   7.0 56.00 58.50

1.92

32 II+ Maćkowiak, Szymon R 1811 1900   6.5 71.00 76.50

-0.77

33 II Wnuk, Piotr R 1219 1800 UKS GONIEC Staniątki 6.5 67.00 71.00

4.57

34 I++ Warchoł, Bartosz R 1711 2100 KKSz Kraków 6.5 66.50 71.50

-0.33

35 I++ Sanetra, Szymon R 1880 2100   6.5 63.00 67.50

-2.35

36 II Łęski, Jan 1473 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 6.5 63.00 67.00

-0.59

37 I Stanuch, Marcin R 1598 2000 KKSz Kraków 6.5 61.00 65.50

-0.31

38 I Krupiński, Jerzy R 1745 2000 KKSz Kraków 6.5 60.50 65.00

-2.94

39 II Zywert, Kacper R 1570 1800 UKS Smecz Konin 6.5 60.00 64.00

-1.42

40 II Wzorek, Michał R 1025 1800 Klub Szachowy Kana Tarnów 6.5 59.50 63.00

4.30

41 II Mikuła, Maciej R 1225 1800 MKSz GRYF Dębica 6.5 59.00 63.00

4.26

42 I Róg, Mateusz R 1490 2000 TKKF Drogowiec Kraków 6.5 56.50 60.00

-0.48

43 II Kania, Dariusz R 1456 1800 UKS Magnus Rzezawa 6.5 56.00 59.50

-1.47

44   Niemiec, Krzysztof 0 1000 KKSz Kraków 6.5 55.50 60.00

(1327)

45 II Gruca, Karol R 1069 1800 KKSz Kraków 6.5 53.00 57.00

2.55

46 I Musiał, Igor R 1540 2000 MCKiS Jaworzno 6.0 70.00 75.00

2.02

47 III Niesyczyński, Grzegorz R 1459 1600 TKKF Leskowiec -Wieża Wadowice 6.0 68.50 73.00

2.14

48 III Kunach, Tomasz R 1514 1600   6.0 67.50 71.50

1.10

49 k Sośnik, Sebastian R 2161 2200   6.0 67.00 72.00

-4.03

50 I Owoc, Jakub R 1523 2000 KKSz Kraków 6.0 65.50 69.50

0.21

51 II Materniak, Aleksander R 1630 1800 KS Komunalni Sanok 6.0 65.00 70.00

-1.71

52 I+ Mikuła, Michał R 1705 2100   6.0 65.00 70.00

-0.34

53 I Bar, Klaudia R 1362 1800 KKSz Kraków 6.0 62.50 65.50

1.12

54 II Biel, Maciej R 1338 1800   6.0 61.50 64.50

0.70

55 II Bajer, Jakub R 1301 1800 MKS MOS Wieliczka 6.0 61.00 63.50

2.25

56 I Wydmański, Szymon R 1438 2000 KKSz Kraków 6.0 59.00 62.00

-0.46

57 II Paciorek, Jan R 1326 1800   6.0 58.00 61.00

1.26

58 II Bogacki, Maciej 1311 1800   6.0 56.50 60.50

-0.16

59 II Makówka, Kamil 1626 1800 CKiS Skawina 6.0 56.50 59.00

-3.45

60 II Więckowski, Igor R 1101 1800 UKS Bakcyl Bielany 6.0 56.00 57.00

2.90

61 III Lisiecki, Aleksander 0 1600 KKSz Kraków 6.0 55.50 58.50

(1463)

62 II Wolak, Maciej R 1242 1800 KKSz Kraków 6.0 53.50 56.50

0.06

63 IV Benda, Tomasz 0 1400 LKSz Lublin 6.0 52.50 56.50

(1374)

64 I++ Gałyga, Józef R 1670 2100 AKS Mikołów 6.0 52.00 55.00

-3.90

65 III Kaźmierczak, Łukasz 0 1600   6.0 49.50 52.00

(1317)

66 II+ Kania, Franciszek R 1284 1900 KKSz Kraków 5.5 64.00 68.00

1.49

67 I+ Pawlak, Emilia R 1328 1900 KKSz Kraków 5.5 64.00 66.50

0.71

68 II+ Bratajit, Mukherjee R 1278 1900 KKSz Kraków 5.5 63.50 67.50

1.15

69 III Deorowicz, Paweł R 1168 1600 UKS Szach Mat Zabrze 5.5 62.00 66.00

3.39

70   Alexeev, Nikita R 1493 1000 Mykolajów 5.5 61.50 65.50

-1.74

71   Muszyński, Radosław R 1361 1000   5.5 61.00 64.00

0.21

72 I Świetlik, Grzegorz R 1511 2000   5.5 59.50 62.00

-2.81

73 II Plak, Grzegorz R 1220 1800   5.5 57.50 61.00

1.52

74 I Młynek, Maksymilian R 1462 2000 KKSz Kraków 5.5 57.00 61.00

-2.56

75   Struzhkov, Andrii R 1333 1000 Kraków 5.5 56.50 61.00

-1.01

76 II Kosztyła, Andrzej R 1387 1800   5.5 55.00 59.00

-1.48

77 III Marzec, Tymon R 1138 1600 KKSz Kraków 5.5 55.00 58.00

1.52

78 III Borkowski, Jakub R 1174 1600 WKSz HETMAN Wałbrzych 5.5 55.00 57.50

-0.05

79 II Nowak, Maciej R 1168 1800 UKS Bakcyl Bielany 5.5 54.50 56.00

2.19

80 II Grochola, Ireneusz R 1228 1800 KKSz Kraków 5.5 53.50 57.50

0.20

81 II+ Hauschild, Mateusz 1837 1900 MKS MOS Wieliczka 5.0 66.50 71.50

-1.17

82 I+ Gaczoł, Julia R 1205 1900 UKS GONIEC Staniątki 5.0 61.50 64.50

1.99

83 II Mirek, Sebastian R 1260 1800   5.0 60.50 65.00

-1.61

84 III Mirek, Szymon R 1210 1600   5.0 59.50 63.50

1.84

85   Celak, Szymon R 1366 1000   5.0 57.00 59.50

-1.19

86 I Żarow, Zdzisław 1672 2000   5.0 56.50 59.50

-1.75

87 III Habrat, Stanisław 1042 1600 KKSz Kraków 5.0 56.50 59.00

1.27

88 IV Pilch, Antoni 0 1400   5.0 54.50 58.50

(1254)

89 III Kramek, Michał R 1343 1600   5.0 54.00 57.00

-0.93

90 IV Fornalik, Karol R 1223 1400   5.0 53.50 56.00

-0.54

91 II Wójtowicz, Jacek R 1439 1800 UKS Pałac Młodzieży Katowice 5.0 52.00 56.00

-2.22

92   Guzik, Kamil 0 1000   5.0 51.50 55.50

(1168)

93 III Jaworski, Marcin R 1132 1600 KKSz Kraków 5.0 51.50 54.00

-0.50

94 III Rałowski, Mateusz 1465 1600   5.0 51.00 55.00

-3.13

95 II Piątek, Szymon R 1098 1800 KKSz Kraków 5.0 50.00 53.00

0.54

96 III Wesołowski, Jarosław 0 1600   5.0 49.50 53.00

(1236)

97 II Cholewa, Dorota R 1133 1600 TKKF Leskowiec -Wieża Wadowice 5.0 49.00 51.50

0.92

98 II Lewicki, Mariusz 1260 1800   5.0 48.50 51.50

-0.35

99 II+ Nowak, Emilia R 1107 1700 UKS GONIEC Staniątki 5.0 47.50 50.50

0.57

100 III Najman, Antoni R 1045 1600 Ognisko TKKF w Dobczycach 5.0 45.50 48.50

0.29

101 II Bajer, Tomasz R 1126 1800 Ognisko TKKF w Dobczycach 4.5 59.50 62.50

1.09

102 II Szot, Wojciech 0 1800 KKSz Kraków 4.5 56.50 60.00

(1290)

103 III Skalany, Jakub R 1361 1600   4.5 56.50 60.00

-1.89

104 III Szwed, Karol 1064 1600 KKSz Kraków 4.5 56.00 60.00

3.13

105 III Koziorowski, Krzysztof R 1477 1600   4.5 51.00 53.50

-1.99

106 III Longawa, Kamil 0 1600   4.5 50.50 53.50

(1187)

107   Gutowski, Krystian 0 1000 Kraków 4.5 48.50 52.00

(1135)

108 II Budkiewicz, Ryszard R 1213 1800 UKS GONIEC Staniątki 4.5 46.50 49.50

-0.95

109   Shcheredin, Arkadii 0 1000   4.5 46.50 49.50

(905)

110 V Walęzak, Piotr 0 1200   4.5 46.00 48.50

(1165)

111 III Gaczoł, Damian 1083 1600 UKS GONIEC Staniątki 4.5 45.00 46.00

-0.14

112 I+ Pilch, Anna R 1544 1900 KS Korona Kraków 4.0 58.00 62.00

-2.53

113   Gołąb, Adrian R 1234 1000   4.0 57.50 60.50

-0.68

114 IV Shevchuk, Oleksandra 0 1250   4.0 52.50 55.50

(1099)

115 III Chong, Justin 0 1600   4.0 52.50 53.50

(1185)

116 IV Jarosz, Jakub 0 1400 MKS Centrum 4.0 52.00 55.00

(1173)

117   Furtak, Przemysław 0 1000 Kraków 4.0 52.00 54.50

(1089)

118 III Fus, Krzysztof 0 1600   4.0 50.00 53.00

(1147)

119   Grzywa, Adrian 0 1000 Przybradz 4.0 50.00 51.00

(958)

120 III Pach, Mateusz R 1145 1600 Klub Szachowy Kana Tarnów 4.0 49.00 52.00

-0.01

121 IV Mazur, Maciej 0 1400 KKSz Kraków 4.0 48.00 50.50

(1010)

122   Rolka, Adrian R 1078 1000   4.0 45.50 47.00

-0.24

123   Nakonieczna, Małgorzata R 1452 1000   4.0 44.50 47.50

-1.58

124   Niemiec, Szymon 0 1000 KKSz Kraków 4.0 44.00 46.50

(1079)

125   Graff, Karol 0 1000 KKSz Kraków 4.0 41.50 43.00

(940)

126 II Szpar, Szymon 1372 1800   3.5 53.50 54.50

-3.63

127 V Nowak, Bartosz 0 1200   3.5 52.00 55.50

(1307)

128   Szwed, Stefan 0 1000   3.5 45.50 48.00

(1011)

129   Wojtyła, Kamil 0 1000 Kraków 3.5 43.50 46.00

(973)

130   Petryła, Mateusz 0 1000 Nowy Targ 3.5 36.50 37.50

(0)

131   Polek, Adam 0 1000 Kraków 3.0 52.50 55.50

(1190)

132   Rabiej, Paweł 0 1000   3.0 49.00 52.50

(1011)

133   Wieleba, Rafał R 1313 1000   3.0 44.00 46.50

-0.10

134   Marek, Przemysław 0 1000 Witanowice 3.0 43.50 45.00

(895)

135   Chudzik, Paweł R 1087 1000 KSz SDK-Lotnik Mielec 3.0 42.00 44.00

0.14

136 IV Sojda, Martyna 0 1250 UKS Hetman Częstochowa 3.0 42.00 43.00

(501)

137   Urbanowicz, Dominik 0 1000   3.0 39.00 40.50

(836)

138 III Gola, Krzysztof R 1267 1600 KSz SDK-Lotnik Mielec 3.0 37.50 38.50

-1.08

139 I+ Kaczor, Bogusław R 1912 2100   2.5 54.00 57.50

-3.02

140 IV Leciak, Kamil 0 1400   2.5 47.50 50.00

(1008)

141   Belica, Marcel 0 1000 Kraków 2.5 46.00 48.50

(886)

142 II Pilch, Alicja R 1000 1600 UKS Czarny Koń Olkusz 2.0 46.00 48.50

-0.26

143   Novytska, Kseniia 0 1000 Kraków 2.0 39.00 40.00

(381)

144   Żak, Justyna 0 1000 TKKF Drogowiec Kraków 2.0 36.50 37.50

(406)

145 IV Początek, Jan 0 1400 KKSz Kraków 1.0 41.50 43.50

(542)

146 I+ Gawor, Jan Paweł R 1632 2100 MKS MOS Wieliczka 0.0 37.50 38.50

0.00

146 I Gregulski, Zbigniew R 1629 2000 KKSz Kraków 0.0 37.50 38.50

0.00

146 II Łabuzek, Tadeusz R 1512 1800   0.0 37.50 38.50

0.00

146   Jeż, Krzysztof 0 1000   0.0 37.50 38.50

(0)

150 IV Łakomy, Miłosz 0 1400 Szachownica Kłaj 0.0 37.00 38.00

(0)

Wyniki końcowe U11:

Mce Tyt Nazwisko Imię FIDE Rank Klub Pkt. CBch Bch. Ruz
1 II Wolak, Jan R 1186 1800 KKSz Kraków 10.5 70.00 74.00 1783
2 II Jamrozik, Maciej R 1100 1800 MAT Myślenice 9.0 73.50 79.00 1733
3 IV Kot, Szymon 0 1400 KKSz Kraków 8.0 71.00 76.00 1617
4 IV Juszczyk, Michał 0 1400 KKSz Kraków 8.0 67.50 70.00 1567
5 IV Jordan, Jan 0 1400 KKSz Kraków 7.5 68.00 72.00 1533
6 III Chmiel, Krzysztof R 1025 1600 MKS MOS Wieliczka 7.0 73.00 77.50 1550
7 III Woźniak, Tymon 0 1600 Szachownica Kłaj 7.0 66.50 71.50 1467
8 III Baj, Mikołaj 0 1600 KKSz Kraków 7.0 65.50 70.00 1455
9 IV Blicharczyk, Jan 0 1400 Gens Una Sumus Kraków 7.0 55.50 60.50 1309
10 IV Aksamit, Aleksander 0 1400 KKSz Kraków 6.5 71.50 76.50 1467
11 IV Łakomy, Miłosz 0 1400 Szachownica Kłaj 6.5 68.00 69.50 1500
12 III Sochanik, Antoni 0 1600 UKS Bakcyl Bielany 6.5 58.00 62.00 1400
13   Nowosielecki, Dawid 0 1000 SP nr 87 Kraków 6.5 51.50 55.50 1234
14 V Karpiak, Wiktor 0 1200 KKSz Kraków 6.0 67.50 68.50 1416
15 V Trybuła, Maciej 0 1200 KKSz Kraków 6.0 63.50 68.50 1383
16 V Iwulski, Krzysztof 0 1200 KKSz Kraków 6.0 63.00 67.00 1416
17 IV Waszkiewicz, Mateusz 0 1400   6.0 62.00 67.00 1327
18 V Wrażeń, Mateusz 0 1200 KKSz Kraków 6.0 61.00 63.00 1366
19   Trojan, Stanisław 0 1000 KKSz Kraków 6.0 56.50 58.50 1350
20 IV Gołębiowski, Jakub 0 1400 KKSz Kraków 5.5 64.50 69.50 1333
21 IV Bereziewicz, Michał 0 1400 KKSz Kraków 5.5 57.50 61.50 1250
22 V Pedone, Oscar 0 1200   5.5 49.50 52.00 1100
23 IV Woch, Grzegorz 0 1400 SP nr 87 Kraków 5.0 64.50 69.00 1250
24 V Cieślik, Jakub 0 1200 KKSz Kraków 5.0 58.00 62.00 1217
25 V Hogendorf, Aleksander 0 1200 KKSz Kraków 5.0 55.00 57.50 1167
26 V Ananich, Daniil 0 1200 KKSz Kraków 5.0 54.00 55.50 1217
27 V Jastrząb, Adam 0 1200 KKSz Kraków 5.0 50.50 52.00 1100
28 V Woźnica, Antoni 0 1200 KKSz Kraków 5.0 50.00 51.00 1134
29   Zwolińska, Antonina 0 1000 Częstochowa 5.0 45.00 46.00 1117
30   Dębicki, Antoni 0 1000   5.0 43.00 44.00 1084
31 V Łukasiewicz, Filip 0 1200 SP nr 87 Kraków 4.5 57.00 59.00 1166
32 IV Bar, Kacper 0 1400 KKSz Kraków 4.0 58.00 60.00 1150
33   Wieleba, Bartosz 0 1000 MKS MOS Wieliczka 4.0 56.00 57.00 1109
34   Zwoliński, Kacper 0 1000 Częstochowa 4.0 47.50 49.00 1017
35   Kudrenko, Kateryna 0 1000 KKSz Kraków 4.0 46.50 47.50 1000
36   Zmarlik, Adrian 0 1000 SP nr 87 Kraków 4.0 43.50 44.50 1033
37   Marona, Kacper 0 1000 Kraków 3.0 47.00 48.00 891
38   Orzechowski, Jakub 0 1000   2.0 42.50 43.50 834
39   Gajdzik, Krzysztof 0 1000 KKSz Kraków 1.5 43.00 44.00 800
40   Dykas, FIlip 0 1000   1.5 39.50 40.00 709
41 V Pieczyk, Jakub 0 1200 Kraków 0.0 37.50 38.50 1200
41 V Łysiak, Grzegorz 0 1200 KKSz Kraków 0.0 37.50 38.50 1200
41   Limanówka, Borys 0 1000   0.0 37.50 38.50 1000

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy:

Previous post Październikowa „Sobota z KKSz” za nami
Next post Czworo kolejnych finalistów MPJ 2022