Szachowy weekend 9-10 maja


Obok rozgrywek III ligi juniorów (o niej piszemy osobno), w weekend 9-10 maja rozgrywanych było wiele ciekawych imprez. Jak zwykle przynajmniej na niektórych z nich nie mogło zabraknąć zawodników Krakowskiego Klubu Szachistów.

W podgórskiej Bibliotece odbyła się kolejna edycja lokalnego turnieju szachowego, którego głównym wykonawcą jest niestrudzony miłośnik królewskiej gry – pan Stanisław Cichorz. W tym roku nasz klub reprezentował tylko jeden szachista – jedenastoletni Adaś Nieuważny. Adam solidnie radził sobie ze starszymi rywalami i ostatecznie podzielił miejsca 2-6.

serwis turnieju w Podgórzu

W nieodległym Jaworznie silni szachiści tradycyjnie świętują kolejne rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym roku w zawodach wzięło udział trzech zawodników naszego klubu. Najwyżej sklasyfikowany został Andrzej Gbyl, który zajął trzynaste miejsce. Nieco niżej, bo na 18 miejscu, ale za to z nagrodą dla najlepszego juniora do lat 18, znalazł się dwunastoletni Krzysiek Szczurek. Zupełnie nieudane zawody zaliczył Władek Kowalewski, który zajął miejsce w środku stawki.

serwis turnieju w Jaworznie


X