W dniach 15-21 maja w Pokrzywnej odbywały się Szkolne Mistrzostwa Polski, w których – wśród ponad setki graczy z całej Polski – rywalizowała czwórka wychowanków Krakowskiego Klubu Szachistów: Emilia Pawlak (D17), Emilia Szopa (D15), Marcin Szczepanik (C09) i Jan Wolak (C09).

Nasza młodzież walczyła bardzo dzielnie i zakończyła zawody na czołowych miejscach. Z tytułami i medalami z turnieju powróciły dziewczęta. Obie pokazały nie tylko wysokie umiejętności, ale także dużą determinację w drodze do sukcesów. Finalnie Emilia Pawlak wygrała rywalizację w swojej grupie wiekowej, a Emilia Szopa – przegrywając tylko jedną partię – zajęła w gr. D15 drugie miejsce.

W silnie obsadzonej gr. C09 wyróżniali się Marcin Szczepanik i Jan Wolak. Obaj grali na czołowych szachownicach, zabierali punkty późniejszym medalistom i ostatecznie zajęli miejsca tuż za podium. Janek był czwarty, a Marcin tylko jedną pozycję za nim.