Trenerzy

* * * * * * * * * *

GM Artur Jakubiec

jakubiecSzachowe CV naszego głównego trenera jest imponujące. Był dwukrotnym mistrzem Polski Juniorów, wygrywał liczne turnieje międzynarodowe, a od kilkunastu lat należy do czołowych szachistów w naszym kraju. Podkreśleniem jego pełnej sukcesów kariery zawodniczej, jest tytuł arcymistrza międzynarodowego, który posiada od 2002 roku.

Nie mniejsze sukcesy p. Artur odnosi w pracy trenerskiej. Kilka lat był trenerem kadry narodowej seniorów (2007-2010), która pod jego wodzą otarła się o medal Drużynowych Mistrzostw Europy (4 miejsce), regularnie wykłada w Akademii Szachowej PZSzach. Nasz trener pracował i pracuje indywidualnie z wieloma wybitnymi juniorami, multimedalistami Mistrzostw Polski Juniorów, medalistami Mistrzostw Europy i Świata Juniorów. W szczególności z jego wiedzy korzystali: GM Radosław Wojtaszek, GM Dariusz Świercz, czy FM Aleksandra Lach.

W naszym klubie p. Artur zajmuje się szkoleniem najzdolniejszej grupy juniorów. Odbywa się to w trakcie spotkań Akademii Talentów Krakowskiego Klubu Szachistów, a także w trakcie weekendowych minizgrupowań oraz podczas zimowych i letnich obozów szkoleniowych. Ponadto obecnie i w przeszłości kilku nasi juniorzy (m.in. Anna Marczuk, Dominik Marczuk, Katarzyna Jędrocha, Emilia Dyląg i Emilia Szopa) korzystali indywidualnej opieki tego szkoleniowca.

* * * * * * * * * *

Jacek Wolak

Jacek WolakTwórca systemu szkolenia w Krakowskim Klubie Szachistów, pomysłodawca i organizator szkolenia juniorów, które rozpoczęło się w naszym klubie w 2001 roku. W grze praktycznej większe sukcesy odniósł w rozgrywkach drużynowych (wielokrotny Drużynowy Mistrz Małopolski), a najcenniejszym wynikiem indywidualnym jest Mistrzostwo Okręgu do lat 18.

W pracy szkoleniowej najbardziej jest znany z owocnej pracy z najmłodszymi. Do swoich największych sukcesów zalicza uwieńczoną medalami Mistrzostw Polski w najmłodszych grupach wiekowych z Anią Marczuk (dwa złota i srebro w MP Przedszkolaków), Dominikiem Marczuk (brąz w MP do lat 8), Jakubem Suderem (srebro w MP Przedszkolaków), Maciejem Wolakiem (srebro w MP Przedszkolaków) czy Marcinem Szczepanikiem (złoto w MP do lat 7). Bardzo wysoko ceni sobie wychowanie drużyny juniorów, która w 2008 roku awansowała do II ligi juniorów, której większość przeszła drogę od IV ligi juniorów aż do ekstraligi.

* * * * * * * * * *

Bartłomiej Wiejaczka

Przygoda Bartka z naszym klubem trwa już od kilku lat. Zaczęło się skromnie – od zajęć prowadzonych w jednej ze współpracujących szkół. Obecnie jest on trenerem w Akademii Talentów KKSz, a także odkrywcą kilku talentów, które w przyszłości mogą decydować o sile naszego klubu.

Warto dodać, że Bartek ma na koncie liczne sukcesy z uczniami SP 164 i SP 31, którzy regularnie wygrywają drużynowe rozgrywki w trakcie Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

* * * * * * * * * *

Mariusz Lewicki

Wielki entuzjasta królewskiej gry. Posiadacz III kategorii, z wyróżnieniem ukończył kurs instruktorski, od niedawna także sędzia szachowy. Na tę chwilę Mariusz jest nauczycielem szachów we współpracujących z klubem szkołach podstawowych.

Specjalizuje się w pracy z najmłodszymi, a jego specjalnością jest zarażanie swoją bezgraniczną pasją do szachów. Prywatnie absolwent historii na UJ, pedagog z uprawnieniami i dodatkowymi kursami(!), a także mistrz w układaniu kostki Rubika.

* * * * * * * * * *

Paweł Mroziński

Paweł jest doświadczonym sędzią i instruktorem, który ostatnie lata spędził w Rabce-Zdroju. Jego wychowankowie wielokrotnie stawali na podium Mistrzostw Małopolski oraz dwukrotnie zdobywali medale w krajowym championacie.

Jest dobrze znany naszym zawodnikom z obozów i turniejów, a po przeprowadzce w okolice Krakowa obecnie staje się naszym etatowym trenerem.  Jego największym sukcesem szachowym jest medal Drużynowych Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych z roku 1992, dla naszego klubu odkrył wielki talent, jakim jest Patrycja Pająk (trzy medale MP młodzików).

W kraju zasłynął ze stworzenia interaktywnej strony z zadaniami szachowymi oraz kilkoma szachowymi publikacjami wydanymi we współpracy z Gazetą Wyborczą.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.