Ania i Kasia w ścisłej czołówce MPJ


W dniach 16-24 marca w Karpaczu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18. W imprezie wzięła udział czwórka zawodników naszego klubu: Anna Marczuk (D16), Katarzyna Jędrocha (D18), Sebastian Gołda (C16) i Dominik Marczuk (D18). Choć zakończyło się bez medalu, to był to znakomity występ zawodników naszego klubu.

15 marca

Pierwsza runda była dla nas pomyślna, gdyż wszyscy zawodnicy KKSz wygrali swoje partie. Szczególne brawa należą się Sebastianowi, który pokonał faworyzowanego Michała Karpusa (2092).

Poniżej partie pierwszej rundy:

* * * * *

17 marca

Kolejne trzy rundy to następne ciekawe pojedynki naszych klubowiczów. Na miano dyżurnego specjalisty od niespodzianek zasługuje Sebastian, który zremisował z Kamilem Koziołem (2213). O krok od jeszcze większego sukcesu była Kasia, która miała na widelcu jedną z faworytek do złota – Ewę Harazińską (2143). Było blisko, końcówka była wręcz remisowa, ale dzisiejszy dzień nie był tym, który będziemy pamiętać. Bez porażki jest na razie Ania, która jednak opuściła jedną rundę. Jeśli jutro nasza zawodniczka wygra, będzie już w ścisłej czołówce. Trzymamy kciuki!

* * * * *

18 marca

Dzisiejszy dzień w meczu KKSz – Reszta Świata zakończył się wynikiem 3:1 dla zawodników naszego klubu. Z pewnością najcenniejszy punkt wywalczyła Kasia Jędrocha, która pokonała aktualną MP Juniorek do lat 16 (osoby pamiętające zeszłoroczny finał aż wzdychają na myśl o partii o złoto, w której Ola wygrała z naszą Anią). Partia była ciekawa, o zmiennym przebiegu, a ostateczny wynik został ustalony po odważnym wejściu ciężkimi figurami na „dwójkę”. Było trochę szczęścia, ale szczęście musi być zawsze…

Bardzo ładną partię rozegrała Ania Marczuk, która wręcz modelowo wykorzystała przewagę białego koloru. Można powiedzieć, że rywalka nie miała nic do powiedzenia, a po ładnym dla oka Sc6 (przesłona ciężkich figur na linii c) punkt był tylko kwestią czasu.

Wygrał również Dominik Marczuk, którego jutro czeka ciekawy pojedynek z Jurkiem Kyciem. Swoją drogą podobną partię będzie grała Kasia, która spotka się z Mariolą Woźniak. Co za kojarzenie!

Po trudnej partii, w której były pewne szanse, z rutynowanym rywalem przegrał Sebastian Gołda. Niestety pasywna końcówka i słaby czas zrobiły swoje. Tym nie mniej jutro nasz zawodnik z pewnością będzie próbował się odegrać.

* * * * *

19 marca

Szósta runda nie była dla nas szczęśliwa. W zasadzie wszędzie było nieźle, praktycznie każdy miał swoją szansę. Niestety jednak udało się ją wykorzystać tylko jednej osobie. Tak w sporcie bywa…

Wygrał Dominik Marczuk, który zaskoczył wyborem debiutu i bardzo łatwo uporał się z Jurkiem Kyciem. Swój moment miała Kasia Jędrocha, która w partii z Mariolą Woźniak mogła zdobyć sporą przewagę (Hd4 zamiast Hf3). Niestety później Mariola pokazała swoją siłę gry i Kasia przegrała pojedynek. O jeden ruch od wygranej był Sebastian Gołda, który przeoczył efektowną kombinację i tracąc piona przegrał swój pojedynek. Zaskoczona debiutem Ania Marczuk, dość łatwo przegrała swoją partię i znów będzie musiała atakować pierwszy stolik.

Siódma partia odbędzie się w piątkowy poranek. Miejmy nadzieję, że tym razem bogini Caissa będzie miała naszych zawodników pod opieką.

* * * * *

20 marca

Zgodnie z oczekiwaniami! Nasi zawodnicy się odbili – ładnie wygrał Kasia i Ania. Obie partie były naprawdę dynamiczne i emocjonujące, a co najważniejsze obie dziewczyny wracają do gry o medale! Wygrał też Sebastian, który rozegrał siódmą, kolejną partię ze znacznie wyżej notowanym rywalem (+100 pkt ELO więcej). Teraz Sebek ma wynik 50% i liczymy na to, że w ostatnich rundach pokusi się o jakiegoś „plusika”.

21 marca

Dzisiaj niestety 0-4. Jedyne pozytywy to fakt, że Kasia wciąż jest czwarta, Ania przy wygranej będzie w czołowej szóstce, a Dominik wciąż może być w dziesiątce. Do boju jutro!

* * * * *

22 marca

No i stało się. Udany finisz to podstawa i nasi zawodnicy o tym dobrze wiedzą. Wynik 3/4 pozwolił nam na zajęcie trzech miejsc w czołowej dziesiątce.

Gratulacje dla Ani Marczuk, która jest czwartą juniorką do lat 16 w Polsce!

Gratulacje dla Kasi Jędrocha, która jest czwartą juniorką do lat 18 w Polsce!

Gratulacje dla Dominika Marczuk, który jest ósmym juniorem do lat 18 w Polsce!

Gratulacje dla Sebastiana Gołdy, który jest 25 juniorem do lat 16 w Polsce!

* * * * *

Poniżej galeria zdjęć z zawodów:


X