KKSz trzecią drużyną w Polsce!


Właśnie zakończyły się zawody o Mistrzostwo Polski do lat 8. Z przyjemnością ogłaszamy, że mamy radosne wieści! Krakowski Klub Szachistów został nagrodzony pucharem za zajęcie trzeciego miejsca w drużynowej klasyfikacji PP do lat 8. Ponadto Klaudia Bar zajęła 8 miejsce w gr. D08, a wśród siedmiolatków na siódmej pozycji sklasyfikowany został Maciej Wolak.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i ich rodziców!

Podsumowując imprezę zacznijmy od tego, że wzięło w niej udział czworo zawodników Krakowskiego Klubu Szachistów: Klaudia Bar i Julia Wiszniewska (gr. dziewcząt) oraz Szymon Wiszniewski i Maciej Wolak (wśród chłopców). Cała nasza czwórka walczyła bardzo dzielnie i pomimo dużego stresu i naprawdę niełatwych rywali, przyniosło klubowi chwile chwały i poczucie dobrze spełnianego obowiązku (tj. prowadzenia edukacji szachowej na najwyższym w kraju poziomie).

Poniżej po kolei o naszych przygodach w Poroninie…

29 kwietnia

Poronin przyjął nas słonecznie, choć temperatura nie jest zbyt wysoka. Całą drużyną zostaliśmy zakwaterowani obok siebie i w oczekiwaniu na rozpoczynający się turniej, mieliśmy troszkę czasu na integrację przy piłkarzykach i cymbergaju. W czwartek pierwsze pojedynki…

30 kwietnia

Pierwsza runda w takich zawodach to zawsze stres. Choć zawodnicy są dobrze przygotowani, to po pierwszej rundzie nie do końca wiadomo czego się spodziewać. Bez problemu wygrała Klaudia, po ciekawej partii o zmiennym przebiegu zwyciężył też Maciej. Bardzo ładnie z przeciwniczką o wyższym rankingu zagrała Julia. Do mata nie było daleko, ale ostatecznie doświadczenie wzięło górę… Niestety falstart zaliczył Szymon, który w wygranej pozycji nie dostrzegł pułapki i dostał mata. Zatem remis – 2:2.

Druga runda była dla nas bardziej udana. Szybko i pewnie wygrali Klaudia, Maciej i Szymek. Pięknie walczyła Julia (znów najdłuższa partia rundy), ale i tym razem musiała uznać wyższość rutynowanej rywalki. Wynik 3:1 i czekamy na ostatnią dzisiaj rundę.

W trzeciej rundzie kojarzenie przyniosło nam trochę powodów do dumy – na pierwszych szachownicach będzie grała młodzież z Krakowskiego Klubu Szachistów. Niestety z bezsprzecznym faworytem turnieju, po wyborze mylnego planu w debiucie, nie poradził sobie Maciej. Piękną partię zagrała za to Klaudia, która również na pierwszej szachownicy zmierzyła się z jedną z faworytek turnieju – Magdaleną Pawicką. Nasza zawodniczka zagrała bardzo dobrą partię i urodziny taty uczciła kolejną, trzecią wygraną partią.

Bardzo szybko wygrali również Szymek i Julka. Oboje po mniej szczęśliwym początku wchodzą do gry!

1 maja

Kolejne dwie rundy za nami. Następne partie na czołowych szachownicach zaliczyła Klaudia. Dzisiaj niestety bogini Caissa jej nie wspierała, gdyż pomimo kilku szans na zwycięstwa w obu pojedynkach, naszej zawodniczce udało się dołożyć tylko pół punktu. Tym nie mniej liczymy na to, że dzisiaj szczęście się odwróci i rozgrywanie dobrych partii pozwoli jej systematycznie powiększać dorobek punktowy.

Pół na pół oto recepta na wyniki naszych pozostałych zawodników. Cieszy szczególnie efektowne zwycięstwo Julki, która w każdy pojedynek wkłada mnóstwo serca. Bardzo starają się również chłopcy i ich wyniki 3/5 zostaną pewnie w sobotę mocno poprawione.

2 maja

Jak każdy nowy dzień, także i ten przyniósł nam wiele szachowych emocji. Partie ładniejsze nasi juniorzy przeplatali z tymi mniej udanymi. Na duże brawa zasłużył Maciej, który w poobiednim pojedynku w końcu zagrał bezbłędną partię. Niesamowitego pecha ma Szymon, który im lepsze partie rozgrywa, tym z większymi przeciwnościami losu musi się zmagać.

Ciekawie grały dziewczęta i choć obie miały swoje szanse, to lepiej wykorzystała je Klaudia, która w niedzielę będzie walczyła o miejsce w ścisłej czołówce.

3 maja

Turniej, turniej i po turnieju… Finiszowe rundy mają do siebie to, że nie ma co szczegółowo omawiać partii – wygrywają Ci, którzy mają nerwy ze stali. No i Klaudia ma! Wygrana w ostatniej rundzie dała jej ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej (pamiętajmy też, że pokonała srebrną medalistę Mistrzostw). Dodatkowo po ładnej partii siódme miejsce wśród siedmiolatków zapewnił sobie Maciej, a punkciki Szymka i Julii pozwoliły nam przeżyć fantastyczne chwile na podium w klasyfikacji drużynowej.

Dziękujemy!

Serwisy turniejowe:

Puchar Polski Młodzików do lat 8 – chłopcy

Puchar Polski Młodzików do lat 8 – dziewczęta

Poniżej zdjęcia z turnieju:


X