W dniach 21-22 marca w Katowicach odbywa się III Szachowy Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W imprezie bierze udział kilkuset miłośników królewskiej gry w tym prawie dziesiątka zawodników naszego klubu.

21 marca

Nasz klub reprezentują: Tomasz Wiszniewski, Helena Oleksy (OPEN), Emilia Pawlak, Krzysztof Szczurek (U12), Tymek Szwajkowski (U10), Klaudia Bar, Dominik Pawlak, Marceli Trześniowski, Szymon Wiszniewski (U08) i Julia Wiszniewska (U07).

W tym momencie mamy za sobą pięć rund, jutro czekają nas finałowe cztery. Na razie najlepiej radzi sobie Krzysiek, który ma komplet punktów. Niewiele gorzej spisują się Klaudia, Marceli i Dominik, którzy mają po 4 pkt. Trzymamy kciuki za jutrzejsze pojedynki i liczymy na wysokie lokaty!

22 marca

No i wszystko jest jasne…

Prawdziwą gwiazdą naszej ekipy okazał się Krzysiek Szczurek, który zdominował i w konsekwencji w cuglach wygrał rywalizację dwunastolatków. Krzysiek zdobył 8.5 pkt i chyba sygnalizuje formę przed zbliżającymi się MPJ w Suwałkach. W tej samej grupie grała Emilia Pawlak, która na wymagającym dystansie uzyskała 5 pkt.

Wiele się działo w grupie U08. Przed ostatnią rundą mieliśmy trzy szanse na miejsca w ścisłej czołówce. Niestety wszystkie trzy szanse były niewykorzystane – Marceli Trześniowski, Szymek Wiszniewski i Klaudia Bar po porażkach zakończyli zawody z wynikiem 6/9 i miejscami w drugiej dziesiątce (zajęli odpowiednio 15, 17 i 18 miejsce). Nieźle, ale trochę szkoda wypuszczonych szans… W tejże grupie grał jeszcze Dominik Pawlak, który zdobył 5 pkt.

W najmłodszej grupie dzielnie rywalizowała Julia Wiszniewska, która uzyskała 5 pkt i zajęła piąte miejsce w kategorii dziewcząt. W grupie U10 dzielnie spisywał się Tymek Szwajkowski, który uzyskał 5 pkt.

Na zakończenie dodajmy, że w grupie OPEN ani p. Tomaszowi Wiszniewskiemu, ani Helenie Oleksy nie udało się pokonać GM Radosława Wojtaszka. Mówi się trudno – będzie trzeba próbować za rok. Na pociechę oboje zrobili całkiem przyjemne rankingi FIDE rapid. Dobre i to!

Poniżej serwisy turniejowe:

OPEN

grupa U12

grupa U10

grupa U08

grupa U07

Galeria zdjęć autorstwa p. Bartka Pawlaka:

 

Jacek Wolak
jwolak@kksz.krakow.pl