Nasze 130-te urodziny!

Kiedy w styczniu 1893 roku miłośnicy królewskiej gry spotykający się regularnie w kawiarni Schmida tworzyli statut (finalnie został on przez władze CK zatwierdzony 10 maja tegoż roku), pewnie nie wybiegali z myślami w przyszłość aż tak daleką. Dzisiaj, patrząc na całą naszą historię z perspektywy XXI wieku już wiemy, że tak oto powstawała organizacja, która przez wiele dziesiątek lat dawała radość z pewnością tysiącom, a może nawet dziesiątkom tysięcy mieszkańców naszego miasta.

I choć w naszych początkach gromadziliśmy przy szachownicach głównie nobliwych panów w słusznym wieku, to dzisiaj jesteśmy klubem dla każdego. Co środę jesteśmy otwarci na mieszkańców naszego miasta, którzy lubią spotkać się i pograć w szachy, a w zasadzie codziennie uczymy królewskiej gry dzieci i młodzież nie tylko z Krakowa, ale także z jego okolic. Od święta (i nie tylko święta) organizujemy turnieje dla każdego oraz sami rywalizujemy.

Takie 130-te urodziny to „nie w kij dmuchał”. I dlatego właśnie tegoroczny jubileusz chcemy spędzić wspólnie. A propozycji mamy naprawdę sporo…

Konkurs plastyczny

KONKURS PLASTYCZNY

W ramach konkursu plastycznego dzieci i młodzież w dowolnym wieku zapraszamy do składania prac związanych z następującą tematyką:

  • „KKSz za sto lat” (prosimy o pracę w formacie A4, która będzie dowolna technika, format A4, zwycięska praca zawiśnie w klubie, a z prac wyróżnionych stworzymy pamiątkowy album).
  • „Projekt medalionu z okazji 130-lecia klubu” (na podstawie zwycięskiej pracy przygotujemy medaliony dla uczestników pikniku)

Warunki udziału:

  1. W konkursie mogą wziąć udział członkowie i sympatycy KKSz w wieku 3-130 lat.
  2. Każdy uczestnik może zgłosić max. dwie prace na każdy z podanych wyżej tematów.
  3. Prace można składać w lokalu naszego klubu (każda środa w godz. 16.00-20.00) oraz pocztą na adres klubu (31-202 Kraków, ul. Prądnicka 43). Termin nadesłania prac to 20 sierpnia 2023 roku.
  4. Planujemy zarówno nagrody, jak i wyróżnienia w każdej kategorii.
  5. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się na pikniku klubowym.