Wakacje z szachami 2014


Wakacje z szachami to jeden z flagowych projektów Polskiego Związku Szachowego. W tym roku ponad setka szachistów z całego kraju uczy się, gra i bawi w Rudce na Podlasiu. W tym gronie jest piątka naszych klubowiczów: Patryk Korcyl, Piotr Karola, Filip Litwa, Adam Nieuważny i Maciej Wolak. Nie brakuje bliskich nam akcentów także wśród kadry – kierownikiem obozu jest p. Kamila Kałużna, opiekunem jednej z grup jest p. Paweł Mroziński, a zajęcia prowadzili p. Tomasz Kempiński i piszący te słowa.

W trakcie dziesięciodniowego obozu odbyło się solidne szkolenie szachowe (zajęcia w zakresie 20h), a po nim nastąpił turniej klasyfikacyjny. Nasi reprezentanci poradzili sobie w nim, na miarę aktualnych możliwości, dobrze.

W turnieju „A” najwyższej sklasyfikowany został Patryk Korcyl, który na niełatwym dystansie uzyskał 4 pkt. Wyniki 50% zaliczyli Piotr Karola oraz Filip Litwa, którzy również zremisowali przy szachownicy. Okazją do nauki był występ w tej grupie Adama Nieuważnego. Adaś spisał się dobrze, o czym może świadczyć wygrana z zawodnikiem z II kategorią.

W gr. „B” rywalizował Maciej Wolak. Maciek radził sobie bardzo dobrze, szczególnie jeśli weźmiemy po uwagę widoczne w grze zmęczenie szachowym maratonem. Ostatecznie uzyskał 4 pkt i zajął dobre 20 miejsce.


X