Wakacyjne turnieje, wakacyjne turnieje… Pora na kolejną porcję informacji o naszych występach. Tym razem koncentrujemy się na przełomie lipca i sierpnia.

Festyn Szachowy w Staniątkach (Staniątki, 2 sierpnia)

Piękna pogoda przywitała szachistów (ale również piłkarzy i miłośników innych sportów) w trakcie dorocznego festynu w Staniątkach. Miłośników królewskiej gry podzielono na cztery grupy. W gr. „A” wystąpili Szymek Wiszniewski i Maciej Wolak. W gr. „B” walczyła Julia Wiszniewska, a w turnieju rodziców bronili Tomasz Wiszniewski i Jacek Wolak.

Choć atmosfera pikniku nie sprzyjała koncentracji, to z wyników naszych graczy możemy być zadowoleni. Najlepiej spisała się Julka Wiszniewska, która otrzymała puchar za drugie miejsce wśród dziewcząt w gr. „B”.

Dzielnie spisywali się również rodzice. Po słabym starcie, w drugiej części zawodów rozkręcił się Jacek Wolak i ostatecznie znalazł się na trzeciej pozycji. Dobrze grał również Tomasz Wiszniewski, który dzieląc czas między kibicowanie dzieciom i własną grę, ostatecznie zameldował się na znakomitym piątym miejscu.

W trudnym turnieju grali Szymek i Maciej. Wśród rutynowanych przeciwników (każdy miał min. trzecią kategorię) mieli przede wszystkim oswoić się z tempem gry, które będzie obowiązywało na MPJBiS. Cel udało się zrealizować, kilka wygranych również udało się zanotować, więc narzekać nikt nie mógł…

Plenetowy Turniej Szachowy – gr. A

Plenetowy Turniej Szachowy – gr. B

Plenetowy Turniej Szachowy – gr. C

Plenetowy Turniej Szachowy – gr. D

Turniej o Zaklikowską Basztę (Zaklików, 3 sierpnia)

Korzystając z uroków wakacji, dwójka zawodników KKSz znalazła się w okolicach lasów janowskich i – jakże by inaczej – zagrała w turnieju szachowym. Nieźle spisał się Jacek Wolak, który z wynikiem 7 pkt (w 9 partiach) zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Obok nagrody finansowej (odbieranej na scenie podczas Dni Miasta) pozostała satysfakcja, gdyż dwie rozegrane partie były przedniej urody.

Mniej szczęścia miał Maciej Wolak, który tylko w pierwszej części turnieju miał siły do rywalizacji z dorosłymi. Później brakowało cierpliwości i przynajmniej dwie wygrane partie, ku zaskoczeniu grających, zakończyły się odwrotnym wynikiem.

I Turniej o Zaklikowską Basztę – wyniki

Towarzyski Turniej „Gnieźnieński” (Kraków, 4 sierpnia)

We wtorkowe popołudnie 12 miłośników królewskiej gry spotkało się na towarzyskim turnieju, by potrenować przed MPJ BiS. Grali i rozmawiali rodzice, grały i świetnie bawiły się dzieci.

Wyniki były mniej ważne – wszak chodziło o oswojenie się z zegarem, który „nietypowo” dodaje czas. Dla porządku dodajmy, że wygrał Jacek Wolak (9.5 z 11), który wyprzedził Sławomira Surmę (9 z 11) i trzyosobową koalicję w składzie: Patryk Korcyl, Karol Armuła i Jolanta Wolak (po 7.5 z 11).

Galeria zdjęć z turniejów:

Previous post Wciąż w ekstralidze! Ligi juniorskie AD. 2015 za nami!
Next post Mistrzostwa Polski Juniorów BiS – relacja