Wycieczka!


Przyszła wiosna!

A skoro jest wiosna, to czas na wycieczkę rowerową dla zawodników KKSz! Sezon rozpoczynamy niewymagającą wycieczką rekreacyjną doliną Prądnika, na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Poniżej szczegóły:

Termin:

22 kwietnia (niedziela) w godz. 11:00 – 17:00.

Zgłoszenia do 20 kwietnia (kierownik wycieczki: Bartłomiej Pawlak, tel. 502 830 408)

Trasa:

Korzkiew – Ojców – Korzkiew

Zbiórka:

Niedziela (22.04) o godz. 10:45 na parkingu w Korzkwi miedzy szkołą a zamkiem; dojazd samochodem z Krakowa przez Zielonki, za Januszowicami w lewo na Korzkiew, w Prądniku Korzkiewskim za główną drogą do Korzkwi lekko pod górę i na pierwszym skrzyżowaniu w prawo i za 200 m widać rzeczony parking.

Opis:

Wycieczka jest zaplanowana jako rekreacyjna. W zamyśle jest ona kierowana również do młodszych dzieci, więc tempo i długości poszczególnych etapów będą dostosowane do ich możliwości. Wyruszamy z parkingu w Korzkwi i doliną Prądnika kierujemy się do Ojcowa – powrót tą samą drogą. Cała trasa liczy około 20 km, generalnie po płaskim z niewielkimi podjazdami. Nawierzchnia w większości asfaltowa (poruszamy się po drogach publicznych w ruchu ogólnym) z niedługim tylko odcinkiem szutrowym.

Na trasie planujemy jeden dłuższy postój w atmosferze pikniku, więc każdy z uczestników proszony jest o zabranie ze sobą prowiantu, słodkich przekąsek, itp., żeby czas spędzić wspólnie w miłej atmosferze.

Wymagania:

Trasa do pokonania na każdym rowerze (nie licząc dziecięcych trzy i czterokołowych rowerków) – ważne, żeby rowery były sprawne i dostosowane do poruszania się po drogach publicznych (oświetlenie, odblaski, hamulce). Każdy z uczestników bierze udział w wycieczce na własną odpowiedzialność i ryzyko (ubezpieczenie we własnym zakresie).

Osoby niepełnoletnie biorą udział wyłącznie pod opieką pełnoletnich opiekunów. Posiadanie kasków przez dzieci obowiązkowe, dla dorosłych wskazane. W przypadku liczebności grupy powyżej 15 osób, wycieczka będzie podzielona na mniejsze grupki zgodnie z wymaganiami przepisów.

Jedziemy razem i razem wracamy, nie zostawiamy nikogo na trasie. Wycieczkę prowadzi przewodnik, a zamyka osoba pełnoletnia przez niego wyznaczona. Zakaz wyprzedzania przewodnika na trasie.

Co zabrać:

Odzież odpowiednią do warunków atmosferycznych, mały plecak z peleryną, lub kurtką przeciwdzeszczową, dokumenty, dętkę dopasowaną do rozmiaru koła roweru, prowiant, kocyk lub matę, żeby można było usiąść w plenerze. Przewodnik będzie posiadał podstawowe narzędzia serwisowe oraz apteczkę pierwszej pomocy.

Finanse:

Wycieczka jest nieodpłatna, transport na miejsce zbiórki we własnym zakresie.


X