Już za  kilka dni – w dniach 10-11 marca – czekają nas XV Otwarte Mistrzostwa Krakowskiego Klubu Szachistów. Jak co roku impreza odbywa się w ZSO nr 8 usytuowanego przy ul. na Błonie 15B, a zgłoszeni zawodnicy będą rywalizowali w jednej z sześciu grup turniejowych.

Poniżej informacje dla uczestników i komunikat turniejowy

Informacje organizacyjne nr 2

Bardzo cieszymy się na myśl, że już w najbliższą sobotę widzimy się na turnieju o Mistrzostwo Krakowskiego Klubu Szachistów. Będziemy gościli ok. 250 graczy z wielu szachowych ośrodków w naszym kraju. Rozgrywki będą się odbywać w budynku ZSO nr 8 (naprzeciw stadionu Bronowianki) w Krakowie, który znajduje się przy ul. Na Błonie 15B. Poniżej garść ważnych spraw organizacyjnych:

Przyjazd i parkowanie:
Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, gorąco zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską. W pobliżu szkoły jest niewiele miejsc parkingowych (od strony osiedla w zasadzie nie powinno się parkować, a spółdzielnia jakiś czas temu wynajęła Pana, który tego pilnuje) i w przypadku przyjazdu autem być może będzie trzeba poświęcić dodatkowych kilka/kilkanaście minut na znalezienie miejsca do zaparkowania. Jeśli zapłaciliście państwo wpisowe przelewem (na liście startowej powinna być taka notka – jeśli jej nie ma proszę o sms na nr 791 655 136 celem wyjaśnienia sprawy), to można na sali gry pojawić się do 9:50 (proszę mieć na uwadze, że najpóźniej o 9:40 chcemy wywiesić listy startowe, zweryfikować je do 9:50 i punktualnie o 10:00 rozpocząć zawody). Jeśli musimy zapłacić wpisowe, to na sali gry trzeba być najpóźniej do 9:30 (!). Proszę również – w miarę możliwości – o posiadanie odliczonej kwoty wpisowego.

Sala gry itp.:

 • gr. S (turniej OPEN zgłoszony do FIDE), gr. A (2-dniowy turniej do lat 14) i gr. B (2-dniowy turniej do lat 10) grać będą w salach na 2 piętrze szkoły. Potwierdzenie zgłoszeń, ew. wpłata wpisowego itp. będzie odbywać się u sędziego na II piętrze. Prosimy zainteresowanych o udanie się na drugie piętro bezpośrednio po wejściu do szkoły.
 • gr. C / D / E (turnieje jednodniowe) będą odbywały się na parterze (gr. C i D w sali gimnastycznej, gr. E w sali nr 8). Potwierdzenie zgłoszeń i ew. opłata startowego będzie odbywała się u sędziego w holu na parterze.

Obiady:

W trakcie zawodów działać będzie szkolna stołówka. Oferować ona będzie obiady w cenie 14 zł, a każda grupa będzie miała przerwę, która umożliwi skorzystanie z jej usług. Właściciele proszą o wcześniejsze zamówienie obiadów (najpóźniej do 10:30 – stołówka uprzedza, że zamówienie po tym terminie może nie być zrealizowane). Organizator nie pośredniczy w zakupie posiłków.

Dokumenty:

Zawodnicy początkujący (tj. nie posiadający numeru CR – można to sprawdzić na listach startowych) powinni wypełnić dokument, który zamieszczam w załączniku. Jest to formularz umożliwiający ujęcie zawodnika w systemie centralnej ewidencji zawodników. Bycie w tej ewidencji jest bezwzględnym wymogiem np. w przypadku zdobycia przez dziecko kategorii szachowej (ew. przy formalnym zapisie do klubu). Zawodników bardziej zaawansowanych prosimy o zerknięcie w serwis internetowy i ew. informację (sms, mail), gdyby na liście startowej były nieaktualne informacje.

Prosimy również o wcześniejszą informację, gdyby potrzebowali Państwo faktury (np. mail z danymi firmy oraz wyszczególnieniem pozycji). Biuro zawodów będzie w sali 9, a faktury będą wydawane mniej więcej od obiadu w sobotę.

Opieka nad zawodnikami:

Przypominamy, że organizatorzy i sędziowie nie sprawują opieki nad dziećmi w trakcie zawodów! Dzieci winny przebywać pod opieką dorosłych opiekunów, trenerów klubowych itp, którzy ponoszą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo i zachowanie.

Anulowanie zgłoszenia:
Jeśli zmieniliście Państwo zdanie i nie będziecie chcieli nas odwiedzić, to niezależnie od przyczyn absencji, prosimy o jak najszybszy kontakt z organizatorem. Coraz większa liczba osób znajduje się na liście rezerwowej i tylko poprzez odpowiednio wczesne zwolnienie miejsca, będą mogli jednak uczestniczyć w zawodach. W celu odwołania przyjazdu najlepiej jest wysłać sms na numer 791 655 136, a w jego treści podać imię i nazwisko oraz gr. turniejową. Prosimy o przesłanie takiej wiadomości najszybciej, jak to będzie możliwe (najchętniej do piątku do ok. 14.00, ale nie później niż o 8.30 w sobotę).

Informacje organizacyjne nr 1:

 1. Informujemy, że opłatę startową do turnieju można regulować przelewem na konto klubu. Bardzo zachęcamy do takiej formy płatności (ze względu na sprawy organizacyjne – księgowanie trwa – prosimy o wpłaty na konto nie później niż w środę), gdyż w ten sposób nie tylko będziemy mogli lepiej przygotować się do Waszego przyjazdu, ale przy okazji będzie można uniknąć ew. kolejek przy rejestracji (osoby, które na liście będą miały odznaczoną informację o dokonaniu wpłaty, będą mogły przybyć na miejsce zawodów do 9:50). Dodatkowo – wg regulaminu zawodów – terminowa wpłata na konto obniża wysokość wpisowego o 10 zł.

  Dane do przelewu:
  Krakowski Klub Szachistów, 31-202 Kraków, ul. Prądnicka 43,
  Krakowski Bank Spółdzielczy: 51 85910007 0020 0052 8360 0001,
  tytuł: Mistrzostwa KKSz: imię i nazwisko zawodnika, grupa turniejowa.

 2. Opłacenie wpisowego przelewem powinno być odnotowane w serwisie internetowym turnieju. Jeśli po 48h od wykonania przelewu takiej adnotacji nie będzie, to prosimy o sms (791 655 136) lub wysłanie potw. przelewu na mail: szachy@kksz.krakow.pl
 3. Osoby, które wolą zgłosić się w sposób tradycyjny zapraszamy w godz. 8:45-9:30. Prosimy o punktualność i w miarę możliwości o posiadanie wcześniej przygotowanej, odliczonej kwoty.
 4. Jeśli z pewnych powodów będziecie wiedzieli Państwo o tym, że mimo zgłoszenia do nas nie przyjedziecie, prosimy o niezwłoczne wysłanie informacji w postaci sms na numer 791 655 136. Taka informacja nie tylko pozwoli nam lepiej przygotować się do zawodów i uniknąć ew. opóźnień, ale również nie zamknie drogi do udziału w zawodach innym zainteresowanym.
 5. Jeśli będziecie chcieli uzyskać rachunek za wpisowe, to prosimy o przygotowanie kartki z danymi do faktury (przy płatności na konto można prośbę o fakturę wysłać również mailem). Rachunki będziemy wypisywali na bieżąco (od ok. 11.00 w sobotę), będzie można je odbierać w biurze zawodów.
 6. Informujemy również, że w bezpośrednim pobliżu miejsca zawodów nie ma zbyt wielu otwartych miejsc postojowych. Jeśli więc macie Państwo możliwość przybyć na miejsce zawodów komunikacją miejską (okolica jest świetnie skomunikowana z Krakowem – w bezpośrednim pobliżu szkoły jest pętla tramwajowa i autobusowa Bronowice Małe), to bardzo zachęcamy do takiego rozwiązania.
 7. Na miejscu zawodów będzie można zamówić i zjeść obiad (jego koszt to 14 zł). Kuchnia działa niezależnie od organizatora i ew. zamówienia prosimy składać bezpośrednio na stołówce. Rozsądnie byłoby tę sprawę załatwić do godz. 10.30.

Komunikat turniejowy:

Tradycyjnie trzy grupy („S”, „A” i „B”) przeznaczone dla zaawansowanych zawodników będą odbywały się w ciągu dwóch dni, a turnieje dla początkujących przewidzieliśmy wyłącznie na sobotę.

Gr. Rundy Tempo gry Termin Opłata
Uczestnictwo
„A” 7 rund 30’+30’’ 10-11 marca 50 zł zaw. urodzeni w 2004 r. i młodsi
„B” 7 rund 30’+30’’ 10-11 marca 50 zł zaw. urodzeni w 2008 r. i młodsi
„C” 7 rund 30’ 10 marca 30 zł zaw. urodzeni w roku 2004 i młodsi (max. IV kat)
„D” 7 rund 30’ 10 marca 30 zł zaw. urodzeni w roku 2008 i młodsi (max. IV kat)
„E” 7 rund 30’ 10 marca 30 zł zaw. urodzeni w roku 2011 i młodsi (max. IV kat)
„S” 5 rund 60’+30’’ 10-11 marca 65 zł open do 2199 ELO (z dodatkową klas. do 18 lat)

Z uwagi na spodziewaną przez nas dużą liczbę zgłoszeń, sugerujemy uiszczenie opłaty startowej przelewem (dla tych, którzy to zrobią do 7 marca włącznie przewidzieliśmy zniżkę w kwocie 10 zł).

Dane do przelewu: Krakowski Klub Szachistów, ul. Prądnicka 43, 31-202 Kraków, Krakowski Bank Spółdzielczy: 51 8591 0007 0020 0052 8360 0001, tytułem: Mistrzostwa KKSz, Imię Nazwisko, grupa.

Zgłoszenia najlepiej przesyłać przez serwis chessarbiter.com, ew. można wysłać maila na adres: jwolak@kksz.krakow.pl lub sms na numer 791 655 136. W zgłoszeniu należy podać: Imię i nazwisko zawodnika, posiadana kategoria szachowa, pełna data urodzenia, reprezentowany klub (szkoła).

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (potwierdzona opłatą startową).

Terminarz:

gr. „A”, „B”:

sobota (10 marca): do 9:30 wpłaty, 10:00 rozpoczęcie, od 10:15 rundy 1-4,
niedziela (11 marca): od 9:30 rundy 5-7, 16:00 zakończenie;

gr. „C”, „D”, „E”:

sobota (10 III): do 9:30 wpłaty, 10:00 start, od 10:15 rundy 1-7, ok. 15:00 zakończenie.

gr. „FIDE”:

sobota (10 marca): do 9:30 wpłaty, 9:50 rozpoczęcie, od 10:00 rundy 1-3,
niedziela (11 marca): od 9:30 rundy 4-5, 16:00 zakończenie.

Serwisy turniejowe:

XV Otwarte Mistrzostwa Krakowskiego Klubu Szachistów (gr. S)

 

XV Otwarte Mistrzostwa Krakowskiego Klubu Szachistów (gr. A)

 

XV Otwarte Mistrzostwa Krakowskiego Klubu Szachistów (gr. B)

 

XV Otwarte Mistrzostwa Krakowskiego Klubu Szachistów (gr. C)

 

XV Otwarte Mistrzostwa Krakowskiego Klubu Szachistów (gr. D)

 

XV Otwarte Mistrzostwa Krakowskiego Klubu Szachistów (gr. E)

Nagrody:

 • Puchary za miejsca 1-3 w każdej grupie. Dyplomy dla wszystkich zawodników.
 • Łączna min. pula nagród finansowych i rzeczowych to 4500 zł, a otrzyma je ok. 15-20% uczestników.
 • W gr. „A” i „B” gwarantowana nagroda za I miejsce to 250 zł, w gr. „C”, „D” i „E” – 100 zł (gotówka/bon towarowy).
 • W gr. „S”: I-350 zł, II-200 zł, III-150 zł U18-100 zł.

Inne:

 • W turnieju obowiązują aktualne przepisy FIDE i PZSzach.
 • Ostateczna interpretacja komunikatu należy do organizatora zawodów
 • Organizator zastrzega sobie do łączenia sąsiednich grup (pod warunkiem mniej niż 10 zgłoszeń w jednej z nich).
 • W trakcie zawodów będzie można zamówić obiad w cenie 14 zł.
 • Uczestnicy turnieju ubezpieczają się samodzielnie. Za zachowanie zawodników odpowiadają ich opiekunowie.
 • Uczestnicy zawodów wyrażają zgodę na utrwalenie i publikacje ich wypowiedzi w formie wywiadów, a wizerunku w formie zdjęć, nagrań filmowych wykorzystanych przez prasę, telewizję, radio i Internet, a także na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. „o ochronie danych osobowych (Dziennik Ustaw nr 133, poz. 883)” oraz z Ustawą o prawach autorskich w myśl art. 81.

Serdecznie zapraszamy!