Po dwóch latach przerwy ponownie wystartował turniej o laur am Bogdana Śliwy. Po raz XVI rywalizacja objeła kilka grup tak wiekowych jak i rankingowych. W turnieju rywalizowało 213 zawodników i tym samyum, turniej po raz kolejny pobił rekord ilości uczestników.

W grupie A – „FIDE” zwyciezył Matuszczyk, Mateusz zdobywając komplet 5 punktów. Na pozycjach 2-4 uplasowali się Wilk Tomasz (AZS AGH Kraków), Jakub Owoc (KKSz Kraków) i Jakub Wieczorek (KKSz Kraków) mając po 4/5 punktów a na piątej pozycji Tokarz Izabela (KSz Gambit Przeworsk) 3,5/5. W sumie w grupie wystartowało 40 zawodników wśród których było wielu szachy klubowych kolegów.

W grupie B – „PZSz OPEN” zwycięzył Ciesielski, Szymon zdobywając 6/7 i wyprzedzając kolejnego zawodnika punktacją dodatkową, na drugiej pozycji Alexeev, Nikita z taką samą ilością punktów. Pozycje 3-5 podzielili pomiędzy sobą Kuleba Ivan, Frodyma Łukasz i Szwed Karol (KKSz Kraków) wszyscy po 5/7 punktów.

W grupie C – „OPEN” pewnie po zwycięstwo zmierzał Adam Widła który zdobył 6,5/7 punktów i na drodze do kompletu punktów stanął mu remis z Marcinem Matyszkowiczem. Na miejscach 2-3 z dorobkiem 5,5 punktu uplasowali się Sander Karol i Łysik Bogdan. Pozycje 4-5 to miejsca zjęte przez wspomnianego Marcina i Sendora Piotra. obaj po 5/7.

W grpie D – „U12” pierwszą lokatę zdobył Pawłowski, Filip zdobywając 6/7 punktów i tutaj również pierwsze miejsce zapewniła mu punktacja dodatkowa ponieważ zajmujący drugą lokatę Patry Kot ustąpił mu punktacją dodatkową. Trzecie miejsce zajęła Stasik Zoja a miejsca 4-5 zajęli kolejno Cieślik Jakub i Szumlas Tytus którzy byli najlepsi w grupie po 5/7 w któej w sumie było 7 zawodników.

W grupie E – „U08” z kompletem punktów zakończył turniej Kania Maciej, drugą pozycję zajął Trojan Stanisław 6/7. MIejsca 3-5 zajęli Wronak Leon, Baran Jan i Przewłocka Alicja, wszyscy 5/7.