Z sukcesami na Półfinałach MPJ


W dniach 11-17 listopada w Jastrzębiej Górze odbywały się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów. W imprezie wzięło udział ok. 200 zawodniczek i zawodników z całego kraju, a w tym gronie znalazły się dwie reprezentantki Krakowskiego Klubu Szachistów.

W gr. U11 bardzo dobry turniej rozegrała Emilia Szopa, która z wynikiem 6.5/9 zajęła premiowane awansem drugie miejsce. Trzeba podkreślić, że Emilia cały turniej grała na czołowych szachownicach i miała okazję zagrać z najsilniejszymi rywalkami. W konsekwencji nasza zawodniczka zyskała prawie 61 punktów rankingowych, a poziom rozgrywanych partii daje optymizm na wysokie miejsce w trakcie przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W turnieju U17 rywalizowała Julia Surpeta. Także i jej udało się w dobrym stylu zrealizować cel główny, jakim był awans do przyszłorocznych MPJ. Na pewno cieszy też dobry wynik (5.0/9) i zajęte wysokie, szóste miejsce. Szkoda jedynie ostatniej partii, w której nasza zawodniczka walczyła o normę kandydacką. Ale co się odwlecze, to nie ucziecze…

Serwis internetowy:

Półfinał MPJ 2017 (D11)

 

Półfinał MPJ 2017 (D17)

 * * * * * * * * * *


X